Osvježeno 8 Jula, 2025 9:38 PM
feb 23, 2015 Safet Šatara Novosti, Vijesti 0
Nakon zvaničnog predstavljanja serijskog Sharana i Passata Alltracka, koje će otkriti na Sajmu automobila u Ženevi, Volkswagen bi u Švicarsku mogao dovesti i novog Tourana. Istina je da od toga možda ništa ne bude, jer slike koje imamo za sada otkrivaju da je model još u fazi razvoja, te da je potpuno kamufliran. U svakom slučaju, očigledno je da Volkswagen radi na novoj generaciji monovolumena koji će, ako ne u Ženevi, definitivno biti predstavljen na nekom od sljedećih velikih evropskih sajmova automobila.
Za sada ne vidimo nikakve detalje koji bi mogli sugerisati na neke veće promjene, ali nije teško zaključiti da će i Touran dobiti izgled inspirisan novim automobilima sa platforme MQB. Štaviše, i Touran će biti građen na ovoj platformi, što znači da možemo očekivati smanjenje mase za 100 kilograma, te ugradnju savremenih motora koji su dostupni i u Golfu. Nema sumnje u to da će biti dostupni i mjenjač DSG, kao i pogon na četiri točka 4Motion.
Novi Touran je dakle barem godinu dana udaljen od dolaska na tržište, a do tada možete vidjeti šta nudi trenutna generacija koja je dostupna i u Bosni i Hercegovini.
jul 02, 2025 0
jun 25, 2025 0
jun 23, 2025 0
jun 21, 2025 0
jul 08, 2025 0
jul 08, 2025 0
jul 08, 2025 0
jul 07, 2025 0